Hakkımızda

Bizim hikayemiz bundan yaklaşık otuz yıl önce başladı. Sektörde ki hemen herkes gibi farklı markaların bayiliği ile hizmet vermeye başladık. Yeni bin yılın başlarında scuba ve zıpkınla balık avı ile ilgili ihtiyaç duyulan ürünleri yüksek kalite standardıyla imal etmeye başlayıp Free-Sub markasını oluşturarak müşterilerimizin beğenisine sunduk.

Bu gün Free-Sub Türkiye’de yaptığı yatırımlarla kendi zıpkın ve dalış elbiselerini de üretmektedir. Kendi imalat parkurumuza sahip olma avantajını ürünlerimizde ki kalite ve yenilikçi anlayışla sergilemekteyiz. Free-Sub adı altında üretimi yapılan onlarca dalış ve su altı balık avı malzemesi, fiyat ve kalite güvencesiyle yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da kullanıcılar tarafından aranan bir marka haline gelmiştir. Günümüzde yurt içi pazarda söz sahibi olmasının yanında otuzdan fazla ülkeye Free-Sub markasını ihrac etmenin gururunu yaşıyoruz.

Free-Sub olarak imalatçı kimliğimizi öne çıkararak, kullanıcılarımıza yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyat ve servis garantili olarak sunmayı hedefledik. Özellikle neopren imalatına yönelik yaptığımız yatırımlarla geniş ürün yelpazesi ve yüksek kapasiteli üretim potansiyeline sahibiz.

Türkiyede üretimini yaptığımız Free-Sub markamızla dalış sektöründe yurtiçi ve yurtdışı pazarında söz sahibi olmamızın yanı sıra özellikle yurt dışında farklı markalara mamul mal üreterek servis vermekteiz. Bu aşamada amacımız; yakın gelecekte Türkiye’yi dalış sektörüne yönelik ürün imalatı ve tedarik noktasında merkez haline getirmektir.

Kullanım tercihleri, coğrafi konum ve iklim değişkenleri, farklı dalış alanları veya av meraları göz önünde bulundurularak avcı elbiseler, scuba elbiseler, sörf elbiseleri, shorty elbiseler vb. farklı gruplarda, farklı dizayn ve kalınlıklarda dalış elbiseleri üretmekteyiz.

Free-Sub olarak tasarımdan sevkiyat aşamasına kadar imalatın tüm departmanlarını firmamız bünyesinde bulundurmaktayız. İmalatın her aşamasını kontrol altında tutabilmemizi sağlayan bu yapılanma süratli ve kaliteli üretim ile uygun fiyat avantajlarını kullanıcılarımıza sunmamızı sağlamaktadır.

•Desen Tasarım Departmanı;
Sitemizde küçük bir bölümünü gördüğünüz kamuflaj desenlerin tasarımı fabrikamızdaki desen tasarım departmanında gerçekleştirilmekte ve bu desenlere hergün yenileri eklenmektedir. Tasarım departmanımızda farklı markalara özel desen ve renk çalışmaları da yapılmakta ve neticesinde her markanın kendi tarzını yansıtacak bir kamuflaja sahip olması sağlanmaktadır. Tasarımını gerçekleştirdiğimiz bu desenlerin jarse kumaşa baskısı da fabrikamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

•Laminasyon (Neopreni Kumaşla Kaplama İşlemi) ;
Laminasyon işlemi dalış elbiselerinin konforu ve dayanıklılığı için son derece önemlidir. Stabil şartlarda, doğru formüle edilmemiş veya doğru makinede uygulanmamış bir laminasyon işlemi dalış elbiselerinin konfor ve dayanıklılığını azaltır. Biz laminasyon işlemini yalnızca bu iş için üretilmiş ve formüle edilmiş yapıştırıcı ile 2016 yılı sonunda imalat parkurumuza kattığımız en son teknoloji makinemizde gerçekleştiriyoruz.

•Konfeksiyon Departmanı;
Dalış elbisesi dikimi, kendine özgü kesim ve dikiş teknikleri uygulanarak yapılır. Ergonomik olarak dizayn edilen dalış elbiseleri özel kalıplarla kesilir, kesilen parçalar yalnızca neopren için üretilmiş solüsyonlarla tek tek birbirine yapıştırılarak su sızdırmazlığı sağlanır, en son yine neopren dikimine özel imal edilmiş makineler ile dikilerek sağlamlaştırılır. Free-Sub bünyesindeki konfeksiyon departmanı aylık 2500 adetlik dalış elbisesi üretimi kapasitesine sahiptir.

Free-Sub amatörden profesyonele her seviyede kullanıcı ve farklı kullanım özellikleri için değişik modellerde zıpkınlar üretmektedir. Uzun süreli kullanıma yönelik imal ettiğimiz zıpkınlarımızın üretimi fabrikamız bünyesinde yapılmaktadır. Yedek parça ve teknik servisimizle yıllarca güvenle kullanabileceğiniz zıpkınlarımızda uzun saha testleriyle fark yaratan teknik detaylar geliştirilmiştir.

Free-Sub zıpkınlarımız kullanıcının fiziksel özellikleri, kullanım tercihleri, av yaptığı derinlik ve mera özellikleri bulundurularak üç ana model grubunda üretilmektedir.

•Goldenhorn Zıpkın (Kanallı Gövde);
Orta ve ileri seviye kullanıcılar için üretilmiştir. Kendinden kanallı gövdesi ve 20mm çapındaki yüksek performanslı lastiği ile uzun mesafelerde dahi nokta atışı sağlar. Free-sub’a özgü yarı açık kafası su altında geniş görüş açısı ve kolay kurulum sunar. Siyah rengin yanısıra farklı meralar için tercih edebileceğiniz Kahve ve Turkuaz kamuflaj renkleri mevcuttur. 45cm ve 60 cm boyları yalnızca siyah renkte üretilmektedir.

•Goldenhorn Cabrio Zıpkın (Açık Kafa, Kanallı Gövde);
İleri seviye kullanıcılar içindir. Kendinden kanallı gövdesi ve 20mm çapındaki yüksek performanslı lastiği ile uzun mesafelerde dahi nokta atışı sağlar. Zıpkına adını veren açık kafası su altında maksimum görüş açısı sunar. Siyah rengin yanısıra farklı meralar için tercih edebileceğiniz Kahve ve Turkuaz kamuflaş renkleri mevcuttur.

•Bosphorus Zıpkın (Kanalsız Gövde);
Başlangıç seviyesi olarak tavsiye ettiğimiz zıpkınımızdır. Bosphorus zıpkınımızı 16mm çapında daha kolay gerebileceğiniz lastiği ile daha rahat kurabilirsiniz. Kanalsız gövdesi ve kısa mesafe atışlarına uygun lastiği ile kaya altı av yapanlar ve su altı avcılığına yeni başlayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Neopren, yapısı itibari ile ısı yalıtımı sağlayan, su geçirmeyen esnek ve dayanıklı bir malzemedir. Bu özellikleri sayesinde farklı kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Free-Sub, neopren malzemenin işlenmesi ve imalatına yönelik oluşturduğu üretim parkurunda değişik ihtiyaç ve kullanımlara yönelik neopren ürünlerin imalatını gerçekleştirerek farklı sektörlere servis vermektedir.

Fabrikamız bünyesinde neopren malzemeden karaavı, motosiklet, doğa sporları gibi açık alan aktivitelerine yönelik ürünler imal etmekteyiz.
Ayrıca farklı taleplere yönelik neopren ürün ve aksesuarların üretimini fabrikamız bünyesinde gerçekleştirerek değişik sektördeki firmalara servis vermekteyiz.